19. mai õpilasõhtu

19. mai õpilasõhtul oli tunda kevadist elevust ning mitmed muusikapalad kuulutasid läbi pillihääle linnulaulu. Esinesid õpetaja Arvo Haasma, Ellen Takkin, Svea Pilvik ja Siim Liik õpilased.

Aitäh esinejatele, õpetajatele ja publikule.

Selle õppeaasta viimane õpilasõhtu toimub 26. mail kell 18.00.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/19-mai-opilasohtu/

Klassikontsert /Svea Pilvik klaveriõpilased

18. mail toimus muusikakoolis õpetaja Svea Pilviku klaveriõpilaste kontsert. Esines 9 noorema astme ja 3 vanema astme õpilast. Lisaks muusikale toimus väike vestlusõhtu. Loodame, et lapsevanemad, sõbrad ja sugulased said toreda muusikaelamuse.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/klassikontsert-svea-pilvik-klaveriopilased/

Kontsert Kärdla lasteaiale

18. mail külastasid Kärdla Muusikakooli Kärdla lasteaia VI rühm – SIILID. Kõlasid flöödi-, gamba-, klaveri-, viiuli- ja akordionihelid. Pillimängu kuulati suure huviga!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kontsert-kardla-lasteaiale/

Kontserdisoovitus!

Kevadine kontsert “Siin oled kasvanud. Tasasel maal” on jätkuks jaanuaris toimunud kontserdile „Me hoiame nõnda ühte” ning on pühendatud Hiiumaa kirjanduse teema-aastale. Kontserdid sündisid mõttest tuua ühisesse mõtteruumi kokku lapsed, lapsevanemad, õpetajad ja vilistlased. Soovist mõista paremini ühiseid väärtusi, mis mõjutavad meie igapäevast olemist ja valikute tegemist.
Paul-Eerik Rummo ja Viiu Härmiga koostöös kõlavad kontserdil valitud luuletused.
Kohtuvad Kärdla Põhikooli Mudilaskoor, Kärdla Põhikooli tütarlaste ansambel, Kärdla Kammerkoor (naised) ja Kärdla Muusikakooli õpilased ning õpetajad, vilistlased ning lapsevanemad.
Kontsert liigub läbi erinevate osade, mis äratab kuulajas kevadiselt helge meeleolu, aga pöörab tähelepanu ka sellele, kui suur kaal võib olla sõnadel, mida ütleme või ütlemata jätame.
Kontserdi keskpunktiks on sõpruse ja nalja olulisus iga inimese elus.
Koos otsitakse vastust küsimusele: „Kus on su rahu ja tasakaal?” ning õpitakse hindama igat kordumatut hetke, mis meile antakse.
Kontsert sobib kuulamiseks kõigile, aga eriti hästi lastele ja noortele ning kõigile lapsevanematele, kellel on soov oma laps muusikat õppima suunata.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kontserdisoovitus-9/

Kontserdisoovitus!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/1588-2/

21. aprilli õpilasõhtu

21. aprilli õpilasõhtu, kus kohtusid väiksemad ja suuremad muusikud. Esinesid õpetaja Arvo Haasma, Ellen Takkin, Svea Pilvik, Tarvo Nõmm ja Siim Liik õpilased. Aitäh esinejatele, õpetajatele ja publikule. Seoses Jüriööjooksule kiirustamisega on fotolt mitmed esinejad puudu.

Kevadiselt sooja koolivaheaega!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/21-aprilli-opilasohtu/

Hiiumaa Muuseum kutsub osalema

Anna oma osalusest teada!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/hiiumaa-muuseum-kutsub-osalema/

Loode- Eesti klaveriõpilaste konkurss

Heti Kaibald osales konkursil 9. aprillil ning pälvis diplomi kava VÄGA HEA ESITUSE eest.

Heti esituses kõlas:

F. Burgmüller “Hällilaul” etüüd op. 109 nr. 7

E. S. Tüür “Mõeldes Hiiumaast”

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/loode-eesti-klaveriopilaste-konkurss/

Loode- Eesti flöödiõpilaste konkurss

Rõõmustame !

Karoliine ja Arabella Mürk osalesid 26. märtsil Loode- Eesti flöödiõpilaste konkursil ning saavutasid väga head tulemused. Karoliine Mürk III koha🥉 ja Arabella Mürk II koha 🥈. Palju, palju õnne! Arabella vanuserühmas I kohta seekord välja ei antud. Kontsermeistrina oli kaasas õpetaja Ellen Takkin. Erilist tähelepanu väärib seegi, et juba 1,5 aastat on tüdrukute õppetöö toimunud valdavalt videotundidena. Nende õpetajaks on Siim Liik, kelle juhendamisel konkursiks valmistuti. Suur tänu Mihkel Päeskele ja Arvo Haasmale, kelle juhendamisest samuti palju abi oli. Erakordne tänu lapsevanematele, kes on saanud olla sellel teekonnal laste jaoks olemas.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/loode-eesti-floodiopilaste-konkurss/

Kontserdisoovitus 15. aprillil Kärdla kirikus

Arvo Haasma (altviiul)

Lea Leiten (klaver)

KAVA tutvustus ( Arvo Haasma)

Galina Grigorjeva “Valge Prelüüd sooloaltviiulile”

Louis Couperin “Prélude à l’imitation de Mr. Froberger”

D. Šostakovitš “Aldisonaat op.147” Moderato. Allegretto. Adagio-

Šostakovitši “Aldisonaat” on helilooja viimane teos, mis on pühendatud F.S. Družininile. Sonaadi esiettekanne toimus alles pärast helilooja surma ning ettekandjaks oli viimatinimetatu. Klaveril Mihhail Muntjan. See on omalaadne muusikaline hüvastijätt selle maailmaga. Sonaat on kolmeosaline. Tema ideeline raskuspunkt koondub viimasesse osasse. Läbivaks motiiviks on siin kvart. See läbib tegelikult motiivina kogu Sonaati. On teada, et helilooja omistas sellele (eriti laskuvale) intervallile suure tähenduse just maise elu lõpu sümbolina. Helget meeleolu lisab motiiv Beethoveni “Kuupaistesonaadist” andes aimu, et usk, lootus, armastus ja ilu jäävad meid saatma igavesti. F.S. Družinini juures Moskvas õppides sain aimu, mida helilooja selle teosega öelda tahtis ning püüan teha kõik, et see ka kuulajateni tuua.

“Valge prelüüd” on muusika tegemise ja kirjutamise viis, mis tekkis 17.sajandil Prantsusmaal. Idee seisab selles, et helilooja (esimesena Louis Couperin) märgib nooti ainult noodikõrgused (seest tühjad, „valged“ noodid) ning jätab interpreedile täieliku vabaduse rütmi ja dünaamika osas. Hiljem on seda kirjutamise viisi kasutanud ka Rameau, Froberger, Frescobaldi jt. Lisagem siin nimistusse nüüd ka Galina Grigorjeva (s.1962 “Simferopolis”) Kuna neid prelüüde kasutati enamasti sissejuhatavate osadena, teeme seda ka meie. Üks neist kõlab altviiulil ja teine klaveril.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kontserdisoovitus-15-aprillil-kardla-kirikus/