Kevadine ajakava Kärdla Muusikakoolis

Kontaktõppe taastumisel toimuvad neljapäevased õpilasõhtud, kus õpilased saavad õpitut esitada. ( Täpsem info oma pilliõpetaja käest)

13. mai- solfedžo lõpueksam kell 13.00

17. mai- solfedžo tasemetöö kell 13.00 Mare/ 16.15 Raili

7. juuni kell 16.00 üleminekueksam pillimängus ( muusikakooli saal)

10. juuni kell 18.00 lõpueksam pillimängus (muusikakooli saal)

11. juuni kell 18.00 lõpuaktus ( muusikakooli saal)

13. juuni- Pidulik kontsert Kärdla Muusikakooli 60. juubeli tähistamiseks Kärdla kirikus

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kevadine-ajakava-kardla-muusikakoolis/

Teade! MUUSIKALUGU

14. aprillil toimuvad taas muusikaloo veebitunnid.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/teade-muusikalugu/

Hõbediplom rahvusvaheliselt konkursilt “Music Box 2021”

Kärdla Muusikakoolil on rõõm ja au teatada, et klaveriõpilane Helga Kaibald saavutas rahvusvahelisel online konkursil „Musix Box 2021” esimeses voorus hõbediplomi – 82 /100 punkti. Sellega tulemusega pääses ta II vooru, kus tuleb esitada uus kava. Konkurssi viib läbi https://fiestalonia.net/…/two-stages-online-contast…/

Palju õnne Helgale ja õpetaja Olesjale. Jätkuvat tahtekindlust ja rõõmu helidest!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/hobediplom-rahvusvaheliselt-konkursilt-music-box-2021/

I koht konkursil “Parim noor instrumentalist 2021”

Kärdla Muusikakool rõõmustab väga!
Loode- Eesti regionaalsel klaveriõpilaste videokonkursil „Parim Noor instrumentalist 2021” võitis Helga Kaibald oma vanuserühmas I koha.
Lisaks anti Helgale eripreemia Menueti G-duur, BWV Anhang 116 (A. M. Bachi noodivihik) väga hea esituse eest.
Küsisime Helga käest peale võidu teada saamist, kuidas ta end tunneb… mille peale tuli kiire vastus: „Tegelikult mulle ikka meeldib väga klaverit mängida, isegi siis… kui iga päev tuleb pilli harjutada.”
Õpetaja Olesja: „Sellised tulemused annavad jätkuvalt usku, et väikekoolide ja maapiirkondade lapsed väärivad head ja kvaliteetset õpetust. Kõige tähtsam on teha oma tööd südame ja pühendumusega.
Palju õnne Helga ja õpetaja Olesja Voronjuk!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/i-koht-konkursil-parim-noor-instrumentalist-2021/

Konkurss “Parim noor instrumentalist 2021”

Väga keerulisel ajajärgul seoses COVID-19. võime sageli tunda alla andmise emotsiooni. Praegu tuleb igalühel meil maksimaalselt toetuda hetkedele, mis annavad tarkust ja motivatsiooni edasi minna. Iga laps muusikakoolis võiks koos õpetajaga leida ühisosa, mille üle rõõmustada ja innustuda. Märgata head. Olgu selleks indviduaaltund veebis, telefonikõne, kohtumine õues või osalemine konkursil. Muredest tuleb rääkida, ühiselt proovida leida lähemaid või kaugemaid lahendusi. „Parim noor instrumentalist 2021” on konkurss, mida korraldab Eesti Muusikakoolide Liit koostöös erialaliitudega ja regioonide liikmeskoolidega. Kärdla Muusikakool on sel konkursil osalenud edukalt ka 2017. aastal, mil Mia-Marie Malk saavutas regioonikonkursil III koha ning vabariiklikul konkursil eripreemia ( õp. Raili Kaibald) ning 2019. aastal Heti Kaibald, kes saavutas regioonikonkursil II koha ning osales hästi ka vabariiklikul konkursil. ( õp. Olesja Voronjuk) Sel aastal toimub see videokonkursina.Kärdla Muusikakooli esindab Helga Kaibald. ( 8 aastane) Samuti esindab Hiiumaad Käina huvikooli kolm noort pianisti- kõik õpetaja Olesja Voronjuk õpilased.See on nii õpilastele kui õpetajale esmakordseks kogemuseks. Reglemendi nõudeid tuleb täita väga täpselt. Kavade ettevalmistus on olnud juba eelmisest kevadest peale oluliselt keerulisem. Veebitund ei asenda kontakttundi muusikaõpingutes… aga neid tuli teha päris palju. Seda enam on põhjust tunda suurt tänu ja uhkust, et pingutused on saanud väljundi ja pill helisema. Loodetavasti aitab see taas väikese osana lastel ja õpetajal hoida eneses usku ja motivatsiooni edasi pürgida.Helga Kaibald videovooru Parim noor instrumentalist 2021 on võimalik näha siin:

https://youtu.be/a32yoYCEp-sLisaks osaleb Helga Kaibald ka rahvusvahelisel videokonkursil Music Box.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/konkurss-parim-noor-instrumentalist-2021/

Õppekorraldus alates 11. märtsist 2021.

Alates neljapäevast, 11. märtsist on kogu õpetus suunatud distantsile.See tähendab, et koolis õppetegevust ei toimu. Rühmatunde võib õpetaja küll klassist läbi viia, aga ainult üksi klassis viibides. Kui mingil põhjusel (arvuti puudumine, halb ühendus vms.) distantsõpet teha ei saa siis jääb õpetus lihtsalt ära kuni korralduseni. Vanematel, kelle lastel  erinevatel põhjustel ei toimu ei eriala ega ka rühmatunde, on võimalik taotleda õppemaksust vabastust. Selleks taotlus info@kardlamu.edu.ee
Püsime terved!
Arvo Haasma

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/oppekorraldus-alates-11-martsist-2021/

Muusikakooli õpilastele ja lapsevanematele!

Alates 1. märtsist jätkuvad erialatunnid tavalises korras.
Rühmatundides vähemasti 1.- 4. klassi õpilaste jaoks midagi ei muutu.
Vanemate laste puhul kombineeritakse kodutöö, individuaalsete kuulamiste ja distantsõppe vahel. Kõik toimub tiheda käte pesemise ning 2+2 ja ruumide tuulutamise saatel.

Arvo Haasma

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/muusikakooli-opilastele-ja-lapsevanematele/

Kosutavat koolivaheaega ja ilusat lähenevat EV sünnipäeva!

Adeele Reeth Kuusk 2. klass

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kosutavat-koolivaheaaega-ja-ilusat-lahenevat-ev-sunnipaeva/

Kuidas kulgeb muusikakoolidel solfedžoõpe?

Mõtteid vahetavad Võru Muusikakooli direktor Piret Rips-Laul, Viimsi Muusikakooli direktor Urvi Haasma, Tartu 1. muusikakooli õppealajuhataja Sander Tamm ja õpetaja Ülle Lehtmäe, Kärdla Muusikakooli õpetaja Raili Kaibald ja Viljandi Muusikakooli õpetaja Marika Reimand.

https://klassikaraadio.err.ee/1608092764/helikaja-13-veebruaril-solfedzo-distantsope-heliplaat-tubina-muusikaga/1193611?fbclid=IwAR1gSV3Zi_SVop4hHEpmajQzPlwNyqhX0dWQOftloSFziNMInPKEk2yUPLc

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kuidas-kulgeb-muusikakoolidel-solfedzoope/

Täiendav info õppekorralduses (seisuga 11.veebruar)

Tänase seisuga ( 11.veebruar) jäävad õpetaja Raili Kaibald ja Svea Pilvik seoses kokkupuutega haigestunuga eneseisolatsiooni ( kuni koolivaheajani) Täpsema info saamiseks võtke ühendust klaveriõpetajaga. Solfedžo tunnitöö ja õppekorraldus on saadetud e- kirjana ning üleval ka huvihariduse registris.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/taiendav-info-oppekorralduses-seisuga-11-veebruar/