Õppetöö korraldus

Õppetöö toimub vastavalt EHIS-es kinnitatud õppekavadele. Õppekavadega saab tutvuda EHIS-e kodulehel.

Õppe korraldamise alus on üldhariduskooli õppeaasta. Õppeaastas on kaks õppeperioodi, mis korrapärase õppetöö kõrval sisaldavad ka arvestusi, eksameid ning loomingulist praktikat. Õppetunni pikkus on 40 minutit. Õppetundide arv ja nende järjekord määratakse õpetaja esitatud ning direktori kinnitatud tunniplaaniga.

Rühma eelkooli võtame vastu lapsi vanuses 5-7 aastat.
1 kord nädalas 35- 40 minutit laulutund väikeses grupis ning tutvume erinevate pillidega.

Pilliga eelkooli võtame vastu lapsi vanuses 6-7 aastat.
Nädalas 1 pillitund 35-40 minutit ja 1 grupiga laulutund 35-40 minutit.

Põhiõppesse saab astuda alates 7. eluaastast. Põhiõppe vanemas astmes (alates 5. klassist) saab õpilane valida kahe võimaluse vahel:

• Õpingud tavaõppes (1-2 eriala nädalas, lisaks solfedžo, muusikalugu, koosmäng). Erialased nõudmised on väiksemad.
  • Õpingud süvaõppes (2 tundi eriala nädalas, lisaks solfedžo, muusikalugu, koosmäng.) Siin on nõudmised suuremad, eeldades õpilase tõsist huvi muusikaõppimise vastu.
  • Kooli lõpetamiseks peab õpilane olema täitnud õppekava täies mahus ning sooritanud kõik vajalikud arvestused ja eksamid.
  • Kooli lõpetamisel saab õpilane lõputunnistuse koos hinnetelehega.
  • Hindamine toimub 5-palli süsteemis.
  • Õpilasi hinnatakse 2 korda aastas – detsembris ja mais. 2024 õppeaastal liitutakse õppekorralduses stuudiumi programmiga, kus kajastub kogu kooli õppekorraldus.
  • Lisa-aasta on õpilastele, kes soovivad jätkata õpinguid kõrgema astme muusikaõppeasutustes või soovivad enda pillimängu oskust edasi arendada.

Muusikakoolis õppimine sarnaneb üldhariduskoolis õppimisega. Lisaks õppetundidele on ka kodutööd, arvestused( I- VII klass) ja eksamid

( IV- VII) Muusika õppimine on seotud igapäevase pilliharjutamisega.

Õppetasu muusikakoolis 2024/2025:

Põhiõpe 25.-

Rühma eelkool 15.-

Pilliga eelkool 25.-

Solistiõpe 25.-

Solistiõpe lisapilliga 35.-

Koorilaul tütarlastekoor ja poistekoori saab astuda avalduse alusel.

Koolivaheajad:

1) I vaheaeg 21. oktoober 2024. a kuni 27 oktoober 2024. a;
2) II vaheaeg 23. detsember 2024. a kuni 5. jaanuar 2025. a;
3) III vaheaeg 24. veebruar 2025. a kuni 2. märts 2025. a;
4) IV vaheaeg 14. aprill 2025. a kuni 20. aprill 2025. a;
5) V vaheaeg 10. juuni 2025. a kuni 31. august 2025. a.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/oppetoo-korraldus/