Vabariiklik noorte pianistide konkurss “Eesti kõla VIII”28.11– 01.12. 2019

Muusika on tänu. Tänu võimaluse eest võtta lahti uus senitundmatu noot, mille lehed veel hästi lahtigi ei taha seista. Tänu istuda erialatunnis klaveri taga. Kuulata Õpetaja teadmisi ja see enesekasuks pöörata. Tänu olla laval, klahvipuudutusega publiku südameid helistamas. Veenma saalitulnuid oma muusikavalikus, oma helipidi täiuses, peensuses ja jõus.Ja minna kogenenumana, targemana, helisevamana uuele tänuringile. Uus noot, uus klahvipuudutus, uus kõla! (Timo Steiner Tallinna Muusikakeskkooli direktor)
28.11– 01.12. 2019 toimub Tallinna Muusikakeskkoolis kõrgetasemeline vabariiklik noorte pianistide konkurss “Eesti kõla VIII”.
Õpetaja Olesja Voronjuk esindas Hiiumaad sellel konkursil kahe õpilasega -Heti Kaibald (Kärdla Muusikakool) ja Anni Hiiemets (Käina Huvikool)
Võimalus mängida Eesti parimatega ühel laval, kasvada konkursil olles rohkem kokku oma õpetajaga, koguda uusi mõtteid, saada tugevamaks ning seada uusi eesmärke oli selle konkursi võit meie lastele.
Suur aitäh õpetajale, kes taaskord Hiiumaa nime tihedasse pianistide keerisesse viis.
R: „Mis sind ikka ja jälle tiivustab oma õpilasi viima festivalidele, konkurssidele ja erinevatele klaveripäevadele?“
O:„Nähes last, kellel on tahet ja potentsiaali saada toredaks klaverimängijaks siis püüan alati pakkuda just temale sobiva väljundi. Kogu see keeruline töö peaks alati saama võimaluse kõlamiseks ja elamuste kinkimiseks. Oluliseks pean ka laste silmaringi kasvamist, mis muusikamaastikul toimub.“

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/vabariiklik-noorte-pianistide-konkurss-eesti-kola-viii28-11-01-12-2019/