Kärdla Muusikakooli õpilased valmistuvad konkursiks

Kärdla Muusikakool õpilased valmistuvad R. Tobiase nimelise klaveriõpilaste konkursiks. R. Tobiase nimeline klaveriõpilaste konkurss toimub alates 1992. aastast – see on üks järjepidevamaid konkursitraditsioone taasiseseisvunud Eestis. Konkursi eesmärgiks on julgustada ja tunnustada väikekoolide õpilasi ja õpetajaid ning propageerida meie esimese professionaalse helilooja Rudolf Tobiase ning ühtlasi ka kõigi eesti heliloojate loomingut. Igaks konkursiks on valminud eesti autori uudisteos, millest nii mõnedki on saanud meie klaverimuusika tippteosteks. Tänavu on kirjutanud konkursi jaoks teose Hiiumaa juurtega noor helilooja Marianna Liik. Olenemata sellest, et konkurss on mõeldud just väikekoolidele, on selle nõudmised ja tase väga kõrged. Ainuüksi osalemine sellisel kõrgetasemelisel konkursil on õpilase ja tema õpetaja jaoks võit – kaugeltki mitte kõik ei suuda valmistada ette nõudmistele vastavat konkursikava ning esitada seda väärikalt pingelises konkursi olukorras. See on ka põhjus, miks mina olen nii õnnelik ja tänulik, et meil Hiiumaal on nii mitu klaveriõpilast, kes võtavad sellel aastal osa Tobiase konkursist. Kärdla Muusikakooli esindavad XV Rudolf Tobiase nimelisel klaveriõpilaste konkursil Helga Kaibald (osaleb teist korda) ja Heti Kaibald (osaleb kolmandat korda). Sel aastal toimub konkurss 21.-22. mail Käinas.

Helga Kaibald esitab:1) J. S. Bach, Kahehäälne inventsioon h-moll, BWV 7862) R. Tobias, Valss E-duur3) E. Mägi, Lapimaa joig nr. 3 (tsüklist “Lapimaa joiud”)

Heti Kaibald esitab:1) J. S. Bach, Kolmehäälne inventsioon h-moll, BWV 8012) R. Tobias, Albumileht op. 10 nr. 13) M. Liik, Unenägu

õpetaja Olesja Voronjuk

Soovime õpetajale ja Helgale ja Hetile rõõmu muusikast ning rahu sõrmedesse!

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/kardla-muusikakooli-opilased-valmistuvad-konkursiks/