Hiiu Leht kirjutab: “Muusikapäeval meie muusikaauhindadest”

Meie tulevikumuusikud sirguvad pianist ja klaveriõpetaja Olesja Voronjuki käe all – esimesed konkursivõidudki on juba käes. Kärdla muusikakoolis õpetab Olesja Voronjuk klaveri­mängu, Käina huvikoolis lisaks klaverimängule ka soololaulu. Käinas on Voronjuk ka üks huvikooli bändi juhendajatest. Noored muusikaõppurid nimetavad oma õpetajat juba legendaar­seks. Kirglikult muusikale pühendunud õpetaja suudab sütitada ja oma õpilastest esile tuua just nende tugevused.
“Hiiumaal on muusika­huvilisi lapsi pigem palju kui vähe – minul on sel õppeaastal lausa kakskümmend klaveri- ja lauluõpilast, lisaks muidugi veel bändilapsed,” rõõmustab muusikaõpetaja õpilaste rohkuse üle.
Musitseerimine ja muusika kuulamine arendab tajumeelt ning muusika­terapeudid kinnitavad muusika mõju erinevate seoste loomise võime kujunemisel. Hiiumaa laste muusikaliseks arenguks on seega head võimalused loodud.
Muusikaõpilaste saavutused
“Kõrgetest konkursikohtadest me veel rääkida ei saa, kuna pikka aega pole Hiiumaalt keegi konkurssidel ja festivalidel käinud,” jääb klaveriõpetaja tagasi­hoidlikuks, kuid lubab konkurssidel osalemise traditsiooni saarele siiski tagasi tuua.
“Minu koolkond hakkab siin Hiiumaal tasapisi ilmet võtma,” räägib Voronjuk, kes on viie aastaga suutnud siin saarel muusikaõpetajana juba märgatava jälje jätta.
Ka on muusikaõpilased koos temaga omandanud konkursikogemusi ja nopivad aina enam ka tunnustusi. Emil Juhani Puttonen ja Anete Liit osalesid 2017. aastal esmakordselt Harju-Lääne regiooni klaveri­konkursil. Toona tunnustust veel ei saadud, küll aga ohtralt kogemusi.
Eelmisel aastal saavutati Rudolf Tobiase nimelisel klaveriõpilaste konkursil juba kaks diplomit. Elisabet Kallast tunnustati klaveri­pala esituse eest ja Anete Liit sai diplomi kogu kava hea esituse eest.
Tänavu kevadel käisid Voronjuki õpilased Harju-Lääne regiooni konkursil “Noor instrumentalist”. “Kõik minu õpilased said auhinnaga pärjatud,” rõõmustab õpetaja. Esimeses vanuserühmas said kava esituse eest diplomid Heidi Kirsi, Linda Lisete Kopli ja Mia-Lisette Sahtel. Heti Kaibald saavutas kokku­võttes teise koha, mis andis talle ka pääsu vabariiklikku lõppvooru. Teises vanuserühmas osalenud Anni Hiiemets sai auhinnatud kava esituse eest.
Kahel korral on koos õpilastega osaletud Tallinna muusikakeskkooli pianistide suvekoolis.
Novembris toimuvad Olesja Voronjuki eestvedamisel juba neljandat korda Hiiumaa klaveripäevad, kus kõik tema enda õpilased ka üles astuvad. Eelmisel aastal pälvis Voronjuk klaveri­päevade korraldamise eest Kultuurkapitali aastapreemia.
“Kui kõik läheb plaani­päraselt, siis osaleme ka vabariiklikul konkursil Eesti Kõla ja otseloomulikult ka meie Tobiase konkursil,” seab saare muusikaelu edendaja uusi eesmärke.
Tunniplaanid, trennid, väljasõidud, kodutööd, bussi­ajad tuleb klaveriõpetaja sõnul sättida nõnda, et pilli­mängu jaoks jääks piisavalt aega. “Muusika keskel olles argimured hajuvad ja jääb ainult suur rõõm koos musitseerimisest,” kinnitab õpetaja.
Autor: Margit Pruul

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/hiiu-leht-kirjutab-muusikapaeval-meie-muusikaauhindadest/