Austatud lapsevanemad!

Kaks nädalat on möödunud Eesti Vabariigi valitsuse korraldusest kehtestada eriolukord seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega. Kuna see korraldus hõlmab ka muusikakoole, elame hetkel just sellises olukorras…Meie armas koolimaja on suletud. Aga me elame! Kõik meie kooli õpetajad on leidnud võimalusi õppetöö jätkamiseks. Kes teeb seda tavapärases
tunniplaanis aga lihtsalt distantsilt, üle võrgu (nagu näiteks allakirjutanu), kes otsib ning leiab muid lahendusi. Oma kogemusest võin öelda, et asi töötab. Eraldi tahaks kiita neid lapsevanemaid, et peale tehniliste võimaluste loomise ka ise õppetöös osalevad. Ka selliseid on! Aitäh!
Tihti on muusikaharrastusega seoses olnud küsimusi stiilis „miks seda vaja on?” või „mida see mulle annab?” Praegune olukord laseb vastata lihtsalt. Muusikat õppides kasvatame me endas püsivust, kannatlikkust, isetust, eesmärgistatud tegevuse (töö) oskust. Muidugi ka traditsioonide austamist ja alandlikkust. Nendest väärtustest võib sündida tõeline muusikaarmastus. Ise tegemise kaudu.
Kultuurisoovitusena soovitaksin kodus kuulata head muusikat. Olgu see siis seotud õpitava
erialaga näiteks „tuubist” või lihtsalt Klassikaraadio…
Väike lõõgastus, millise ettevalmistamiseks on muusikutel kulunud kindlasti tuhandeid
harjutustunde……https://www.youtube.com/watch?v=yIWZHvCwuoA

Arvo Haasma
Muusikakooli direktor

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/austatud-lapsevanemad/