Konkurss

26.-27. septembril toimub Käinas vabariiklik XIV Rudolf Tobiase nimeline klaveriõpilaste konkurss. Hiiumaad esindavad Helga Kaibald (8. a) ja Heti Kaibald ( 10. a) Kärdla Muusikakoolist ning Elisabeth Vannas (7. a) ning Anni Hiiemets (12. a) Käina huvikoolist. Kõik on õpetaja Olesja Voronjuk õpilased. Helga Kaibald alustas Kärdla Muusikakoolis klaveriõpinguid 5. aastaselt ja Heti Kaibald 6. aastaselt. Mõlemad on esindanud Kärdla Muusikakooli Hiiumaa Klaveripäeval ( 2018, 2019) Heti Kaibald osales R. Tobiase nim. klaveriõpilaste konkursil ka 2018. aastal. 2019. aastal esindas ta Kärdla Muusikakooli “Parim Noor instrumentalist” piirkondlikus ( saavutas II koha) ja vabariiklikus voorus. Samuti on ta osalenud pianistide suvekoolis ( õp. Johan Randvere) ning võtnud osa Mihkel Polli meistriklassist. 2019 osales Heti vabariiklikul noorte pianistide konkursil “Eesti kõla VIII” Tänavusel konkrusil mängib Helga Kaibald: Polonees d-moll, (A. M. Bachi noodivihik), BWV Anhang 128 R. Tobias, „Polka”P. Tšaikovski, „Uus nukk” („Lastealbum” op. 39) Heti Kaibald: J. S. Bach, Väike prelüüd c-moll, BWV 999R. Tobias, „Igatsus kevade järele”P. Tšaikovski, „Lõokese laul” („Lastealbum” op. 39) Soovime osavõtjatele ja nende õpetajale värviderohket mängu ning oleme väga rõõmsad nende osalemise üle.

Igavene link sellele artiklile: https://kardlamu.edu.ee/eksamid-konkurss-2020/